27 січня 1945 року радянські війська увійшли до одного з найбільших нацистських концтаборів, який розташовувався поблизу польського міста Освенцим. На той момент у ньому залишалось більше 7,5 тисяч покинутих в’язнів. Понад 58 000 полонених нацисти встигли евакуювати на підконтрольні території.

Увійшовши на його територію, навіть бувалі солдати були вражені побаченим. Перед ними постала одна із найжахливіших машин смерті ІІІ Рейху – створений за наказом Гіммлера конвеєр із винищення беззахисних людей. За 5 років існування концтабору, живими з нього не повернулись від 1,5 до 2 мільйонів людей. Серед них чимало українців.

Аушвіц—Біркенау став одним із головних символів Голокосту. Табір було обнесено подвійним колючим дротом із високою напругою та залізобетонним парканом. Охороняли Аушвіц війська СС.

Люди гинули не лише в газових камерах. Важка праця, нестача їжі та катування робили свою справу. Згодом світ шокували звірства лікарів, які проводили над людьми жахливі медичні експерименти.

Керівники гуртків нашого закладу провели урок минулого “Історія Голокосту”, на якому вихованці дізнались про цю жахливу сторінку нашої історії. Голокост…цього не можна забувати…

Від cdut-dolynska

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.